چهارشنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٨
اخبار > مراسم توديع و معارفه رياست دانشگاه هنر برگزار شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم توديع و معارفه رياست دانشگاه هنر برگزار شد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه هنر اين مراسم با حضور دكتر مجتبي صديقي معاون محترم وزير و رئيس سازمان امور دانشجويان وزارت علوم‏، تحقيقات و فناوري، دكتر ابوالحسن رياضي معاون دانشجویان داخل سازمان دانشجویان و جمعي از هنرمندان، فرهيختگان و دانشگاهيان از ساعت ١٠ صبح روز چهارشنبه 93/3/28  در تالار فارابي دانشگاه هنر برگزار شد. 

مراسم با تلاوت زيباي قرآن توسط آقاي اصل روستا از فارغ التحصيلان دانشگاه هنر آغاز گرديد و پس از تلاوت قرآن حجت الاسلام والمسلمين دوست پرور ضمن تشكر از زحمات آقاي دكتر كشن‌فلاح رئيس سابق دانشگاه به جناب آقاي دكتر اكرمي سرپرست دانشگاه خوش آمد گفتند و براي ايشان آرزوي موفقيت نمودند.


سپس دكتر كشن‌فلاح رئيس سابق دانشگاه هنر در اين مراسم ضمن تشكر و قدرداني از زحمات همه‌ي همكاران، به شرح اجمالي عملكرد دوره رياست خويش پرداخت و خدمت رياست جديد خير مقدم عرض نمود.

 


وي از خريد و مرمت ساختمان ضلع غربي پرديس باغ ملي، تثبيت هيأت مميزه مشترك دانشگاه‌هاي هنري به سرپرستي دانشگاه هنر، جذب متناسب اساتيد، راه‌اندازي نشريات علمي‌پژوهشي، اخذ مجوز و پذيرش دانشجو براي پرديس خودگردان دانشگاه، راه‌اندازي چاپخانه و توسعه رستوران‌ دانشجويان  به عنوان بخشي از اقدامات انجام‌گرفته در دوره مسئوليت خود نام برد و یادآورشد همگي اين امور  با همكاري و همدلي همه‌ي همكاران شكل گرفته است.


در ادامه آقاي دكتر صديقي معاون محترم وزير و رئيس سازمان امور دانشجويان وزارت علوم‏، تحقيقات و فناوري  با اشاره به اينكه رفت و آمدها در وزارت علوم نیز همچون ساير دستگاه‌ها امری عادی است و تنها هدف، خدمت به بهترین‌های جامعه (دانشجويان) است، گفت: در دوره پیشین ریاست دکتر اکرمی، در وزارتخانه بوده‌ و از نزدیک شاهد سجایاي اخلاقي و خدمات ایشان بوده‌ام. چیزی که برای دکتر اکرمی اتفاق افتاده نظیر رجعت بوده و این فرصت نصیب ایشان شده است كه با توجه به تجربه‌ مفيد خود به برنامه‌ريزي و مديريت بپردازند.
ايشان در بخش ديگري از سخنان خود افزود: فعالیت‌های دانشگاه باید متناسب با نیاز روز جامعه بوده و رسالت دانشگاه هنر، رساندن پیامهای معنوی و رسیدن به یافته‌های علمی است. دانشگاه هنر در مقاطعی نظیر پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش هنر پیشرو و خط شکن بوده است و می‌تواند در سایر اقدامات نیز اینگونه عمل کند.

 وي همچنين با اشاره به بحث کیفیت آموزشی گفت: در مواردي همچون استقلال آکادمیک دانشگاهها، توسعه‌ي نشاط دانشجویی و تشکیل تشکلها در قالب قانونی، ارتباط دانشگاهها با سایر کشورها و جذب دانشجوی خارجی و تامین هیأت علمی دانشگاهها، وزارت علوم نهایت تلاش و حمايت خود را از دانشگاه‌ها خواهد کرد.


در ادامه جناب آقاي دكتر اكرمي سرپرست دانشگاه هنر نيز در بيانات خود، هنر را به عنوان امري مقدس و صنع خداوند معرفي و از اين رو دانشگاه هنر را نيز مکانی مقدس برشمرد.
وي در ادامه افزود: ظرف ما، کالبد دانشگاه هنر است و مظروف ما اساتید و هنرمندان؛ پس باید ظرفي پاک را برای پرورش هنرمند فراهم