چهارشنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٨
اخبار > نشست بسيج اساتيد دانشگاه هنر با حضور آقاي دكتر آشنا -مشاور فرهنگي رئيس جمهور- در پرديس باغ ملي دانشگاه هنر
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست بسيج اساتيد دانشگاه هنر با حضور آقاي دكتر آشنا -مشاور فرهنگي رئيس جمهور- در پرديس باغ ملي دانشگاه هنر

اولين نشست بسيج اساتيد دانشگاه هنر در سال ٩٣ با حضور آقاي دكتر آشنا -مشاور فرهنگي رئيس جمهور- و مشاركت ٣٠ نفر از اساتيد دانشگاه روز يكشنبه ٢١ ارديبهشت ٩٣ در پرديس باغ ملي دانشگاه هنر برگزار گرديد.

 

 

 

 

 

 

 آقاي دكتر آشنا- مشاور فرهنگي رئيس جمهور- در ابتداي جلسه عنوان كردند :‌ مسئله اول اين است كه تقسيمات سياست گذاري در بسياري از كشورها وقتي از سياست فرهنگي صحبت مي كنند يعني تاكيد هنر در حوزه فرهنگ آنقدر بزرگ است كه عملا فرهنگ به هنر معنا مي شود . و وقتي از سياست هاي فرهنگي يك كشور صحبت مي كنند مي پردازند كه آن كشور در آموزش هنر،‌در ترويج هنر، در استعداد يابي و حمايت از خلاقيت هاي هنري چه سياستي را دارد.

مشاور فرهنگي رياست جمهوري در ادامه اضافه كردند : اين مسئله را نمي شود ناديده گرفت وقتي از سياست هنري صحبت مي كنيم يكي از اساسي ترين آنها سياست هاي آموزشي و پژوهشي در حوزه هنر است. از سياست هاي آموزشي حوزه هنر است كه ما به جايگاه مدرسه ها،‌دانشكده ها و موسسات در حوزه هنر پي مي بريم. اينجاست كه ما بايد به اين بپردازيم كه آيا مي مي خواهيم كه سرمايه گذاري در حوزه آموزش هنر را ارتقاء بدهيم ،‌كاهش بدهيم ،‌بيشتر به مردم واگذار كنيم ،‌اعتماد كنيم به موسسات هنري بخض خصوصي يا نه يك سياست محدود كننده و انقباضي را در حوزه هنر بكار ببنديم .

وي يادآور شد :‌ يك گروه واقعي هم وجود دارد در آموزش هنر كه وظيفه اصلي و بارسنگين آموزش را بر عهده دارند كه آن هم استادان رشته هاي مختلف هنري مقيم دانشكده هاي ما هستند . يعني سروران عزيزي كه در اين جلسه حضور دارند و بسياري از عزيزاني كه در اين جلسه حضور ندارند . صداي استادان را در موضوع زمينه آموزش هنر و نقد و پژوهش هنر در اين كشور خيلي كسي نشنيده است. لذا من تقاضا مي كنم اگر فرصت هست وارد اين دو بحث شويم كه مساله چيست؟ و راه حل چيست؟ مهم ترين چالش هاي آموزش و پژوهش هنر در كشور ما چيست؟ و ما چه پيشنهادي براي حل آن معضل داريم؟

در ادامه جلسه نيز تعدادي از اساتيد در خصوص موضوع بحثي كه آقاي دكتر آشنا بيان نمودند به بحث و گفتگو پرداختند.

 

در پايان جلسه آقاي دكتر آشنا به همراه مسئول بسيج اساتيد دانشگاه و تعدادي از اساتيد از امكانات پرديس باغ ملي دانشگاه هنر  بازديد نمودند.

 

 

   
   
 
  
  
 
 
 
 
  
 
 
 
  
    
     


١٤:٢٥ - دوشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٣    /    عدد : ٣٦٦٥٦٥    /    تعداد نمایش : ١٠٦٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است